SFP
Wat is het verschil tussen SFP en SFP+?
SFP gaat tot 2,5 Gb/s en gebruikt doorgaans FP- of DFB-lasers met een PIN-ontvanger. SFP+ transporteert 10 Gb/s in dezelfde fysieke maat en gebruikt optica met hogere lineariteit en striktere elektrische specificaties (SFF-8431). Ze delen dezelfde cage, dus een SFP+-poort accepteert meestal een SFP-module, maar niet andersom.
Wanneer kies ik BiDi in plaats van duplex SFP?
Kies BiDi wanneer het aantal vezels de beperkende factor is — bijvoorbeeld een single-strand dropkabel naar een remote cabinet, of een access-ring waar nieuwe vezel trekken duur is. BiDi-modules moeten gepaard worden (1310/1550 met 1550/1310; 1490/1550 met 1550/1490), dus bestel ze als A/B-paar.
Waarom zijn SFP-modules voor 40 km en 80 km duurder?
Grotere afstanden vragen een smallere laserlijnbreedte, hoger uittredingsvermogen en een gevoeliger ontvanger — meestal een gekoelde DFB of EML met een APD. Het optische budget over 80 km is ook krapper, dus de module moet zijn specs over het hele temperatuurbereik vasthouden. Die component- en testkosten betaalt u.
Kan ik een CWDM-SFP gebruiken op een DWDM-link?
Nee. CWDM-kanalen liggen 20 nm uit elkaar (1270–1610 nm), DWDM-kanalen 0,8 nm in de C-band, en die twee rasters sluiten niet op elkaar aan. Mengen maakt bovendien elke EDFA-versterker onbruikbaar, want die is ontworpen voor DWDM-kanaalafstand.
Werken deze modules in switches die vendor-coding vereisen?
Ja. We programmeren de EEPROM vóór verzending naar het profiel dat uw host verwacht — vendornaam, onderdeelnummer en checksum. Geef bij de offerte het switch- of routermodel door en we stemmen erop af; ongeprogrammeerde generieke modules worden door gesloten platformen vaak geweigerd.
Wat is de levertijd voor SFP-modules bij volume?
Standaard afstandscodes zijn meestal uit voorraad leverbaar of binnen 2–3 weken. BiDi-, CWDM- en industriële uitvoeringen kosten 3–4 weken vanwege de golfengtespecifieke laser. Samples voor kwalificatie gaan sneller — geef het traject en de host door, dan kiezen we meteen de juiste code.
SFP+
Is 10G SFP+ compatibel met een 1G SFP-poort?
Mechanisch wel, maar de meeste 10G-poorten linken niet op 1 Gb/s. Sommige SFP+-modules ondersteunen dual-rate; controleer het datablad voordat u daarvan uitgaat. Bestel voor gemengde 1G/10G-omgevingen expliciet dual-rate gecodeerde onderdelen.
SR of LR — hoe beslis ik voor een datacenterlink?
Meet de werkelijke kabelroute. Onder 300 m over OM3/OM4 kiest u SR: goedkopere optica en goedkopere connectoren. Daarboven, of waar de run gebouwen kruist, kiest u LR met single-mode vezel — de module kost meer, maar vezel en verliesbudget zijn veel vergevingsgezinder.
Wat betekent het verschil tussen ER en ZR in de praktijk?
ER overbrugt 40 km met ongeveer 11 dB budget; ZR overbrugt 80 km met circa 22 dB en gebruikt een gekoelde EML met APD-ontvanger. In de praktijk is ZR gevoeliger voor vervuilde connectoren en laskwaliteit, dus het vraagt een schonere link en een gedegen verliesmeting vóór inbedrijfname.
Zijn SFP+-modules leverbaar op industriële temperatuur?
Ja — de SR- en LR-codes zijn beschikbaar in een −40 tot +85 °C uitvoering voor buitenkasten en onverwarmde behuizingen. Industriële onderdelen gebruiken een laserbias-regeling met ruimere spec en worden over het volledige bereik getest, dus ze kosten meer dan de commerciële 0–70 °C versie.
Hoeveel CWDM-kanalen kan ik op één vezelpaar draaien?
Tot 18 kanalen over 1270–1610 nm met 20 nm spacing, goed voor 180 Gb/s per vezelpaar bij 10G per kanaal. Controleer vóór bestelling of uw bestaande mux/demux hetzelfde raster dekt — 8-kanaals en 18-kanaals muxen zijn niet uitwisselbaar.
Levert u gecodeerde modules voor specifieke switchmerken?
Ja. Stuur het exacte switchmodel en de firmware-generatie, dan programmeren we een passend EEPROM-profiel en verifiëren we dat waar mogelijk in een testchassis. Zo voorkomt u de meest voorkomende uitrolfout: een module die elektrisch in orde is maar wordt afgewezen bij de I²C-identificatie.
SFP28
Waarom 25G in plaats van 10G voor nieuwe servertoegang?
Omdat 25G netjes op 100G-switchpoorten past: 4×25G breakout gebruikt dezelfde QSFP28-poort die u anders met één 100G-uplink zou vullen. De kosten per gigabit van SFP28 liggen dicht bij SFP+, terwijl de poortdichtheid van de switch viermaal beter is dan bij 10G.
Welke kabel heb ik nodig voor 4×25G breakout?
Een 100G QSFP28-naar-4×SFP28 breakout-DAC tot 3 m, of een breakout-AOC voor langere runs. De switch moet breakout-configuratie op die poort ondersteunen; controleer het poortprofiel vóór bestelling, want sommige platformen leveren met alle poorten in 1×100G-modus.
Is eSR een echte standaard of een vendorextensie?
Extended SR (eSR) is een multi-source agreement voor 300 m over OM3 in plaats van de 100 m van standaard SR. Het wordt breed ondersteund maar maakt geen deel uit van IEEE 802.3by, dus specificeer het alleen wanneer u beide uiteinden van de link in de hand heeft.
Hoeveel optisch budget heeft 25G LR nodig?
Ongeveer 6,3 dB over 10 km SMF, wat comfortabele marge laat voor connectoren en lassen. Meet uw traject meer dan 8 dB verlies, stap dan over op een 25G ER-code in plaats van een marginale link te accepteren.
Kunnen SFP28-modules in een SFP+-cage werken?
De cage is dezelfde, maar de poort moet 25G-signalering ondersteunen. Een SFP+ 10G-poort linkt niet op 25G. Omgekeerd accepteert een SFP28-poort meestal een 10G SFP+-module, wat gefaseerde upgrades van 10G naar 25G praktisch maakt.
Wat is de return-loss-eis voor 25G SR?
25G SR vraagt doorgaans ≥ 12 dB return loss op multimode connectoren, wat betekent dat APC niet nodig is maar vervuilde of goedkope connectoren des te meer. Reinig en inspecteer elk uiteinde vóór inbedrijfname — de meeste 25G SR-linkstoringen bij installatie zijn connectorgerelateerd, niet modulegerelateerd.
QSFP+
Wordt 40G uitgefaseerd?
Voor nieuwe uitrol grotendeels wel: 25G en 100G dekken nu dezelfde rollen tegen betere economie. Maar de geïnstalleerde basis van 40G-switches is groot, en 40G blijft de goedkoopste manier om 4×10G-poorten aan een bestaand chassis toe te voegen.
QSFP+ versus QSFP28 — kan ik ze mengen?
Zelfde cage, andere lane-snelheid: 10G per lane bij QSFP+, 25G per lane bij QSFP28. Een QSFP28-poort accepteert meestal een QSFP+-module op 40G, maar een QSFP+-poort kan een QSFP28-module niet op 100G laten draaien.
Wat is CSR4 en wanneer heb ik het nodig?
CSR4 is een 40G-code voor 300 m over OM3 met elektrisch vergelijkbare maar optisch verlengde signalering. Het is nuttig in grotere datavloeren waar de 100 m van SR4 krap is; buiten dat geval is standaard SR4 goedkoper en breder op voorraad.
Kan een 40G LR4-link verder dan 10 km reiken?
Niet betrouwbaar. LR4 gebruikt vier CWDM-golfengtes rond 1310 nm zonder dispersiecompensatie; voorbij 10 km loopt de penalty snel op. Gebruik voor langere trajecten 100G coherent of een DWDM-transportsysteem in plaats van LR4 te oversturen.
Hoe splits ik een 40G-poort in 4×10G?
Gebruik een QSFP+-naar-4×SFP+ breakout-DAC of AOC en activeer breakout-modus op de switchpoort. Beide uiteinden moeten het eens zijn over de lane-mapping — de meeste platformen volgen de QSFP MSA-lanevolgorde, maar bevestig dat voordat u een kabelplant aanlegt.
Hebben 40G-modules coding nodig per switchvendor?
Veel 40G-platformen controleren inderdaad de vendor-ID- en onderdeelnummervelden. We programmeren op verzoek EEPROM-profielen per vendor en bewaren het coderingsrecord bij de zending, zodat een latere batch bij de eerste past.
QSFP28
CWDM4 of LR4 voor een link van 2 km?
CWDM4 is bij 2 km het juiste antwoord: het gebruikt dezelfde vier golfengtes als LR4 maar met lager uittredingsvermogen en een kleiner budget, dus het kost minder. Kies LR4 wanneer het traject echt 10 km is of wanneer u één onderdeelnummer over gemengde afstandsklassen nodig heeft.
Wat is het verschil tussen SR4 en eSR4?
SR4 is 100 m over OM4 (70 m over OM3). eSR4 verlengt dat tot 300 m over OM3/OM4 met een strakker optisch ontwerp. Voor nieuwbouw met OM4 volstaat standaard SR4; eSR4 is relevant in oudere campussen met veel OM3.
Worden 100G-modules heet, en welke koeling heb ik nodig?
De typische QSFP28-dissipatie is 3,5–4,5 W en 100G-poorten zitten meestal dicht opeengepakt, dus luchtstroom weegt zwaarder dan het vermogen per module. Houd de blindplaten van de switch gemonteerd en draai een high-density lijnkaart nooit zonder ventilatoren of filters.
Kan ik een 100G QSFP28-poort als 4×25G gebruiken?
Ja op de meeste platformen, met een QSFP28-naar-4×SFP28 breakout-DAC of AOC en de poort in breakout-modus. Dit is de standaardmanier om 25G-servers op een 100G-leafswitch aan te sluiten.
Wat is 4WDM-10 en waarom zou ik het kiezen?
4WDM-10 is een 100G-code voor 10 km op industriële temperatuur met een beperktere golfengteset, gebouwd voor buitenopstellingen en onverwarmde ruimtes. Het ruilt wat budget in voor een −40 tot +85 °C classificatie, dus gebruik het alleen waar temperatuur de beperking is.
Waarom werkt dezelfde 100G-link in het lab wel en in het rack niet?
Meestal door verlies en reinheid: een rackpad voegt patchpanelen, meer connectoren en krappere buigstralen toe. Meet elk traject end-to-end met een OTDR of lichtbron vóór inbedrijfname en reinig elke connector — 100G PAM4-links degraderen bij dezelfde vervuiling veel eerder dan 10G-links.
QSFP-DD
QSFP-DD of OSFP voor 400G?
QSFP-DD houdt dezelfde breedte als QSFP28, past dus bij bestaande poortdichtheid en is de veiligere keuze voor upgrades aan de switchzijde. OSFP is iets groter en heeft meer thermische ruimte, wat telt bij hogere dissipatie. De twee zijn mechanisch niet uitwisselbaar.
Wat betekent DR4 en welke connector gebruikt het?
DR4 is 400G over 500 m parallel single-mode vezel, met acht vezels (vier TX, vier RX) op 1311 nm en een MPO-12 APC-connector. Met de juiste branchkabel splitst het normaal in 2×200G- of 4×100G-DR-links.
Hoeveel vermogen trekt een 400G-module?
FR4/LR4-codes trekken doorgaans 9–12 W; DR4 met retimers kan 12–14 W halen. Over een 32-poorts lijnkaart is dat enkele honderden watts, dus bevestig het vermogens- en koelbudget van het chassis in plaats van alleen op het datablad van de module te dimensioneren.
Kan 400G QSFP-DD op een 100G-poort draaien?
Nee. QSFP-DD heeft een extra contactrij en vereist hostondersteuning voor 8-lane PAM4-signalering. Sommige QSFP-DD-poorten draaien QSFP28-modules op 100G, maar andersom werkt het niet.
Heb ik FEC nodig voor 400G-links?
Ja — 400G PAM4-links leunen op RS(544,514) FEC en halen zonder FEC de BER-doelen niet. Lagere FEC-modi voldoen over het algemeen niet aan de pre-FEC BER-eisen van de standaard, dus schakel FEC niet uit om latentie te winnen zonder het resultaat te meten.
Op welke vezel moet ik standaardiseren voor 400G?
Voor DR4 op single-mode met MPO-12 APC-trunks, en houd de polariteit consistent door de hele kabelplant. Voor FR4/LR4 volstaat duplex LC single-mode. Het midden in een project mengen van MPO-8- en MPO-12-hardware is de meest voorkomende bron van 400G-herwerk.
AOC
Wat is een AOC (actieve optische kabel)?
Een AOC is in de fabriek getermineerde glasvezel met transceiver-achtige uiteinden. Boven ca. 5 m verslaat het koperen DAC op foutpercentage en vermogen; typisch 10G–100G, 1–100 m.
AOC of DAC voor links binnen het rack?
Tot ca. 3–5 m is DAC goedkoper. Daar wordt DAC dik en stijf terwijl AOC slank blijft en tot 100 m reikt: voor 10–30 m kiest men meestal AOC.
Kan een AOC twee transceivers plus een patchkabel vervangen?
Functioneel ja — lasers en ontvangers zitten in de kabeleinden, zonder connectorverliezen. De assembly is niet veldrepareerbaar; houd reserve-eenheden aan.
Welke snelheden en vormfactoren dekt de AOC-reeks af?
Van 10G SFP+ tot 100G QSFP28, inclusief 40G QSFP+ en 4x-breakout; elke kabel ondergaat voor verzending een bitfouttest.
EPON
Wat is EPON en waar wordt het ingezet?
EPON is Ethernet PON volgens IEEE 802.3ah: symmetrische 1,25 Gbit/s over een boom met splitters, veel gebruikt voor FTTH in Azië en in campusbackbones.
Kunnen EPON en GPON dezelfde ODN delen?
De passieve infrastructuur — splitters en vezel — is gedeeld. Samen op één poort vereist WDM1r; anders aparte poorten gebruiken.
Welke OLT/ONU-optica biedt u voor EPON aan?
SFP OLT- en ONU-modules 1,25G/2,5G met SC/UPC-receptacle, klasse 20 km, PR/PO-budgets passend bij 1:32-split.
Hoe controleer ik of een ONU met mijn OLT werkt?
Registreer de ONU via MPCP discovery, laat verkeer in beide richtingen lopen en controleer DDM; wij programmeren EEPROMs vooraf voor gangbare OLT-platforms.
XGPON
XGPON versus XGS-PON — wat is het verschil?
XGPON (G.987) levert 2,5G asymmetrisch; XGS-PON (G.9807.1) is 10G symmetrisch. Beide gebruiken 1577/1270 nm; coëxistentie met GPON via een combo-filter.
Moeten splitters vervangen worden bij upgraden naar 10G PON?
Meestal niet — B+/C+-splitters zijn golflengte-onafhankelijk. OLT-poort en ONU's worden vervangen; blijft GPON actief, dan komt een coëxistentiefilter erbij.
Welke afstand ondersteunen uw XGPON/XGS-PON-modules?
Klasse 20 km met PR30/PR40-budgets, SFP OLT en ONU, SC/UPC- of SFF-receptacles, plus industriële ONU-opties.
Kan één OLT-poort GPON en XGS-PON samen bedienen?
Ja — met een combo-(WDM-)OLT-module of extern coëxistentiefilter: één ODN, gescheiden golflengtebanden.
Copper SFP
Hoe ver komt een 1000BASE-T koperen SFP?
Standaard Cat5e/Cat6-bekabeling haalt 100 m, net als een vaste RJ45-poort: de module maakt van de SFP-kooi gewoon een koperen poort.
Verbruikt een koperen SFP meer dan een optische module?
Ja, doorgaans circa 1–1,5 W omdat de PHY koper aanstuurt; bij meerdere actieve koperen poorten kan de switch aangrenzende kooien degraderen.
Zijn 2,5G/5G/10G koperen SFP's achterwaarts compatibel?
De meeste NBASE-T/10GBASE-T-typen onderhandelen automatisch van 100M tot 10G, maar raadpleeg de compatibiliteitslijst van de switch: niet elke kooi ondersteunt de snellere PHYs.
Wanneer is koper de juiste keuze boven vezel?
Korte verbindingen in gebouwen onder 100 m waar bestaande Cat6-bekabeling, PoE-apparaten of kosten voor RJ45 pleiten — veel bij cameratoezicht, Wi-Fi-uplinks en kantoortoegang.
800G OSFP
Waarom OSFP in plaats van QSFP-DD voor 800G?
OSFP is hoger en heeft een groter bovenoppervlak, waardoor hij bij 12–16 W per module effectiever warmte afvoert. Het werd ook de voorkeursvormfactor voor AI-fabrics. QSFP-DD800 bestaat, maar high-density 800G-uitrol standaardiseert overwegend op OSFP.
Wat is het verschil tussen SR8, DR8 en 2×FR4?
SR8 is 850 nm VCSEL over multimode, 60 m op OM3 en 100 m op OM4, met MPO-connectoren. DR8 is 1310 nm parallel single-mode tot 500 m, dual MPO-12. 2×FR4 gebruikt twee CWDM duplex LC-paren tot 2 km. Afstand en vezeltype beslissen, niet de prijs.
Hoeveel vermogen en koeling vraagt een 800G-module?
Reken 12 W voor SR8 en tot 16 W voor DR8/2×FR4. Op een 32-poorts 800G-lijnkaart is dat roughly 400–500 W alleen al aan optica, dus luchtstroom, heatsink-ontwerp en rackvermogen moeten samen worden gepland — niet achteraf toegevoegd.
Kan ik een 800G-poort splitsen in 2×400G?
Ja op platformen die breakout ondersteunen, meestal met een 2×DR4- of 2×FR4-module die twee 400G-downstreamlinks voedt. Bevestig dat de switch de specifieke branchmodus ondersteunt en dat beide uiteinden compatibele FEC-instellingen gebruiken.
Vereist 800G FEC?
Ja. 800G PAM4 leunt op RS(544,514) FEC en de link haalt zijn BER-doel niet zonder. Beide uiteinden moeten dezelfde FEC-instelling gebruiken; een mismatch uit zich als een link die trained maar nooit schoon omhoog komt.
Is 800G OSFP compatibel met 400G OSFP-poorten?
Mechanisch is de cage dezelfde familie, maar de poort moet 8×100G PAM4 en CMIS 5.0-management ondersteunen. Veel 400G OSFP-poorten accepteren alleen 400G-modules. Controleer de transceiver-supportmatrix van de switch vóór bestelling.
1.6T OSFP
Wat is OSFP224 en hoe verschilt het van OSFP?
OSFP224 is de variant die is gespecificeerd voor 224 Gb/s per lane, met een herzien connector- en paddle-card-ontwerp voor die hogere lanesnelheid. Standaard 1.6T-modules voldoen eraan; een gewone 400G/800G OSFP-poort laat ze niet draaien.
Waarom is 1.6T juist voor AI-clusters belangrijk?
Omdat scale-out-bandbreedte per GPU gelijke tred moet houden met de rekenkracht. XDR-fabrics draaien 800G per poort met twin-port cages, dus één 1.6T twin-port module kan twee 800G-endpoints bedienen — dat halveert het aantal modules en kabels in een spine-laag.
Wat is het vermogensbudget voor 1.6T-optiek?
Reken op 25–26 W per module bij 2×FR4/2×LR4-codes. Vergeleken met 800G op 12–16 W verandert dat de rackvermogensverdeling en de koelbehoefte. Sommige leveranciers noemen onder 25 W met LPO- of lineair-aangestuurde ontwerpen, maar passieve koelruimte moet nog steeds worden ingepland.
Welke FEC en lanesnelheid gebruikt 1.6T?
224 Gb/s PAM4 per lane met RS(544,514) FEC, volgens IEEE 802.3dj en OIF CEI-224G elektrische interfaces. CMIS 5.2 is de managementbasis, en beide uiteinden moeten dezelfde FEC- en modulatieprofielen draaien.
Kunnen 1.6T-modules op de huidige 800G-switches worden ingezet?
Alleen als de switch 1.6T per cage ondersteunt — doorgaans de nieuwste generatie met 224G-serdes. De meeste huidige 800G-platformen draaien 800G per cage en kunnen geen 1.6T-module opnemen. Controleer de poortsnelheidscapaciteit van de switch voordat u de stuklijst ontwerpt.
Op welk vezeltype moet ik standaardiseren voor 1.6T?
Single-mode met hoogwaardige MPO-12 APC voor 2×DR4-links tot 500 m, en duplex LC single-mode voor 2×FR4/2×LR4. Omdat de lanesnelheid 224G is, wegen connectorreinheid en polijstkwaliteit zwaarder dan bij lagere snelheden — specificeer APC en inspecteer elk uiteinde.
400ZR / ZR+ Coherent
Wat is het verschil tussen 400ZR en 400ZR+?
400ZR is de OIF-implementatieovereenkomst: 400G DP-16QAM, 80 km versterkt, één vaste applicatiecode. 400ZR+ volgt de OpenZR+ MSA en voegt 100G/200G/300G lijnsnelheden, groter bereik en meer FEC-opties toe. Variëren uw trajecten, dan geeft ZR+ één onderdeelnummer voor alle.
Hoe ver reikt een 400ZR-link werkelijk?
OIF specificeert 80 km met versterking en ongeveer 40 km ongeversterkt; in de praktijk wordt met ZR+ en voldoende OSNR vaak 120 km gehaald. De beperking is OSNR en dispersie, niet de vezellengte alleen — meet het traject voordat u een afstand aanneemt.
Heb ik een transponder of muxponder nodig bij 400ZR?
Voor een gewone 400GbE-client niet: de module neemt 400GbE aan de clientzijde en zet een 400G coherente golfengte op de lijnzijde. U heeft nog wel een DWDM-multiplexer nodig en, voor trajecten boven het ongeversterkte bereik, een EDFA-lijnsysteem.
Waarom trekt een coherente module 20 W of meer?
Omdat de DSP die coherente detectie en egalisatie uitvoert de grootste verbruiker is — veel meer dan de laser. 400ZR-codes draaien doorgaans 18–23 W en ZR+ high-power versies tot ongeveer 23,5 W. Daarom zijn coherente poorten vaak per lijnkaart beperkt.
Wat is het voordeel van C-band afstembaarheid?
Eén onderdeelnummer dekt de hele C-band (1528,77–1566,52 nm) op 50/75/100 GHz-rasters, dus u voert één SKU in plaats van tientallen vaste-golfengte onderdelen, en u kunt een link tijdens onderhoud naar een ander kanaal herstemmen zonder hardware te wisselen.
Is 400ZR compatibel met mijn bestaande DWDM-lijnsysteem?
Compatibiliteit hangt af van raster, OSNR en versterkertype, niet van de module alleen. Open lijnsystemen die voor OpenZR+ zijn gebouwd werken meestal samen; gesloten vendorsystemen kunnen hun eigen gecodeerde optiek vereisen. Deel uw lijnsysteemdetails en we bevestigen het vóór u zich vastlegt.
TOSA
Wat zit er in een TOSA?
Een laserdiode (FP/DFB of EML), de driver-interface en de optische koppeling in één behuizing: de zendeenheid van een optische module.
TOSA met of zonder isolator?
Voeg een isolator toe waar terugreflectie waarschijnlijk is: lange trajecten, connectoren dicht bij de module of snelle DFB-links; op korte, schone links kun je hem weglaten.
Welke behuizingsvormen bieden jullie aan?
TO-46/TO-56- en coaxiale behuizingen met pigtail, van 2,5G FP tot 25G DFB/EML, inclusief 5G-fronthaul-golflengten zoals 1275/1330 nm.
Kunnen jullie TOSA's leveren die passen bij mijn ROSA-stuklijst?
Ja — golflengte, optisch budget en behuizing worden over de hele TOSA/ROSA/BOSA-lijn op elkaar afgestemd, met datasheets en monsters vóór de serie.
ROSA
Wat zit er in een ROSA?
Een fotodiode — PIN voor snelheid en prijs, APD voor gevoeligheid — plus een TIA in één behuizing: de ontvangsteenheid van een optische module.
PIN of APD voor mijn verbinding?
PIN dekt korte en metro-afstanden goedkoper af; APD levert 8–12 dB extra gevoeligheid voor links boven 40 km en GPON-B+/C+-ONU-ontvangers.
Welke datasnelheden ondersteunen jullie ROSA's?
Van 155 Mb/s tot 25 Gb/s: 2,5G/10G PIN-TIA voor toegang en metro, 25G PIN-TIA voor SFP28, en APD-TIA-varianten voor lange afstand.
Bestaan ROSA's met pigtail of receptacle?
Beide — pigtail-versies voor ingesoldeerde module-engines, en SC/FC/LC-receptacles voor in het veld vervangbare ontwerpen.
BOSA
Wat combineert een BOSA?
Een BOSA integreert het zend- (TOSA) en ontvangstpad (ROSA) in één bidirectionele subassembly, zodat een ONU- of OLT-engine met één optisch onderdeel beide richtingen doet.
Waarom is een BOSA met pigtail en niet met receptacle?
De pigtail wordt in de ONU versmolten met de abonneevezel of het WDM-filter, wat invoegverlies en stukprijs in volume verlaagt.
Welke golflengten gebruiken jullie PON-BOSA's?
Standaardparen — 1490/1310 nm voor GPON/EPON en 1577/1270 nm voor XGS-PON — afgestemd op het ingebouwde filter.
Leveren jullie BOSA's met isolator of WDM-filter?
Ja — opties met laserbeschermende isolator en ingebouwd 1310/1490- (of 1270/1577-)filter, zodat de ONU geen externe diplexer nodig heeft.
TO 46
Waarvoor wordt een TO-46-behuizing gebruikt?
Het is een metalen behuizing met helder of lensvenster voor fotodiodes en sommige lasers — gangbaar in ROSA-opbouw en 155M–2,5G-zenders.
TO-46 of TO-56 — hoe kies ik?
De grotere TO-56 past grotere lenzen en krachtigere lasers (10G-DFB-klasse); TO-46 is geschikt voor fotodiodes en compacte 2,5G-zenders. Volg je bestaande BOM.
Worden jullie TO-46-fotodiodes met TIA getest?
Ja — we leveren gematchte PD+TIA-paren met responsiviteit, donkerstroom en overgangstijd, zodat ROSA-opbouw met geverifieerde onderdelen start.
Ondersteunen jullie aangepaste golflengten of vensters?
Ja — venstermateriaal, lenstype en golflengteband zijn configureerbaar; MOQ geldt en monsters gaan voor volume.
TO 56
Welke lasers passen in een TO-56-behuizing?
FP- en DFB-laserdiodes van 2,5G tot 10G — 1310 nm single-mode en 850 nm multimode varianten — met pigtail- of receptacle-uitgang.
Geïsoleerde of niet-geïsoleerde TO-56-TOSA?
Geïsoleerde versies beschermen de laser op lange of connectorrijke links; voor korte board-level verbindingen bespaart de niet-geïsoleerde uitvoering kosten en lengte.
Welke monitorfunctie is beschikbaar?
Een optionele back-facet monitorfotodiode volgt het laservermogen en werkt met gangbare driver/MCU-regellus.
Kunnen jullie een TO-56-TOSA op ons modulontwerp afstemmen?
Ja — stuur footprint, stroom en doelafstand; wij leveren een passend datasheet en monsters binnen enkele dagen.
SFP versus QSFP: de verschillen die tellen
Kan een SFP+-module in een QSFP-poort worden gebruikt?
Niet rechtstreeks. De behuizingen en pinouts hebben niets gemeen, dus de SFP moet in een speciale adapter, en die adapter moet door het geïnstalleerde netwerk-OS worden ondersteund. Zelfs dan draait de poort op 10G, dus er bestaan meestal goedkopere alternatieven.
Is QSFP altijd sneller dan SFP+?
Nee. QSFP is een vierlane-omhulling, en de oudste versie droeg 4 × 1G — langzamer dan één 10G SFP+. De geaggregeerde snelheid komt van lanes maal lanesnelheid: een 40G QSFP+ is vier lanes op 10G, een 100G QSFP28 vier lanes op 25G.
Past een 40G QSFP+ in een 100G QSFP28-poort?
In de meeste gevallen wel, en de poort stapt terug naar 40G. Het is verstandig dit tegen de transceivermatrix van het platform te controleren, want sommige OS-versies beperken gemengde snelheden op specifieke linecards.
Heeft breakout een speciale kabel nodig, of werkt elk QSFP-naar-SFP-pad?
Het vereist een speciaal gebouwde samenstelling: een breakout-DAC, een breakout-AOC of een parallelle module met MPO-harness. Een gewone duplex-patchkabel kan geen vier lanes dragen, hij heeft maar twee vezels.
Waarom verschijnen er vier 25G-subinterfaces die down blijven?
Twee gebruikelijke oorzaken: de poort is in de software nooit in breakout-modus gezet, zodat de subinterfaces bestaan zonder geldige lanemap; of de servermodule en de QSFP-subpoort zijn het oneens over FEC-framing. Controleer eerst de interfaceconfiguratie en daarna de FEC-instellingen aan beide kanten.
Rapporteren SFP en QSFP dezelfde diagnostiek?
Ze meten dezelfde vijf grootheden — behuizingstemperatuur, voedingsspanning, laservoorspanning, zend- en ontvangstvermogen — maar via verschillende geheugenmaps. Daarom geeft een diagnosescript dat voor de SFP-paginaindeling is geschreven onzin op een QSFP tot de map correct wordt behandeld.
Datasheets van optische modules: zes getallen waarop een link staat of valt
Waarom noemen twee leveranciers verschillende ontvangergevoeligheid voor dezelfde 400G DR4?
Omdat minstens vier grootheden «gevoeligheid» heten: gemiddeld ontvangen vermogen, OMA outer, stressed sensitivity met eye-closure en soms een kamertemperatuur-typische waarde. In de normtabellen van de 400GBASE-DR4 landen ze op −5,9, −4,4 en −1,9 dBm. Vergelijk alleen gelijken met gelijken.
Betekent een minder negatieve gevoeligheid een slechtere module?
Niet per se — het kan een strengere definitie zijn. Een module genoteerd op −3,9 dBm onder stressed-voorwaarde kan een module op −5,9 dBm zonder voorwaarde verslaan. Het getal is alleen vergelijkbaar binnen dezelfde definitie en hetzelfde BER-doel.
Welke TDECQ moet ik accepteren: het plafond van 3,4 dB of iets strakkers?
3,4 dB is het conformiteitplafond van de meeste 400G/800G-reiken, geen doel. Grote cloudinkopers schrijven 1,4 dB in eigen specificaties, met reden: marge bij de zender is marge bij de inbedrijfstelling, wanneer de installatie vuiler is dan de tekening. Voor AI-fabric-poorten die geen flap verdragen, is 2 dB of beter een redelijke eis.
Mijn 400G-verbinding toont +2 dBm ontvangen vermogen en telt toch fouten. Hoe kan dat?
Waarschijnlijk dicht bij het overload-plafond, niet bij de gevoeligheid. Bij 400G kan +2 dBm binnen 2 dB van een grens van +4 dBm zitten, en een marginale connector voegt jitter toe die nooit als demping verschijnt. Controleer overload, reflectie en de toestand van de uiteinden voordat je modules vervangt.
Mag ik een CWDM4 gebruiken waar het ontwerp 1310 nm zegt?
Alleen als het lane-plan klopt. CWDM4 en LR4 zenden vier lanes uit tussen 1271 en 1331 nm; de DR4 zendt er één uit tussen 1304,5 en 1317,5 nm. Het zijn verschillende optische interfaces die allebei «rond 1310 nm» worden genoemd — gemengd over een mux of breakout levert dat verbindingen op die oplichten en geen verkeer laten.
Welke getallen moet ik in een RFQ eisen om leveranciers eerlijk te vergelijken?
Worst-case zendvermogen in OMA met de TDECQ-grens genoemd, gevoeligheid in dezelfde grootheid op 2,4 × 10⁻⁴, stressed sensitivity, overload- en beschadigingsdrempels, golflengtevenster per lane en kasttemperatuurbereik — plus een TDECQ-lotverdeling. Met die zeven cellen herberekent je het budget van elke leverancier zelf, en dat is ook de snelste manier om de tabel te vinden die niet klopt.
Wat is een SFP-module? Complete gids voor SFP-poorten
Kan ik een 1G-SFP-module in een 10G-SFP+-poort steken?
Meestal wel. De meeste SFP+- en SFP28-poorten onderhandelen omlaag en draaien een 1G-module op 1G, mits de poortconfiguratie het toestaat. Omgekeerd werkt nooit: een alleen-1G-cage heeft een SerDes die vaststaat op 1,25 Gbaud en kan geen 10G-signaal dragen.
Zijn SFP-, SFP+- en SFP28-modules fysiek uitwisselbaar?
Ze delen dezelfde behuizing en 20-pins connector, dus ze passen in dezelfde opening. Elektrisch zijn ze niet uitwisselbaar. De host-poort moet de snelheid van het module ondersteunen, en de cage moet zijn gespecificeerd voor de signaalintegriteit en warmte die die snelheid produceert.
Wat is het verschil tussen een SFP-poort en een RJ45-poort?
Een SFP-poort is een cage die een steekbaar module accepteert en dus glasvezel ondersteunt (of koper via een 1000BASE-T-SFP). Een RJ45-poort heeft de jack in de behuizing ingebouwd en is beperkt tot twisted-pair-koper op de snelheid die de PHY ondersteunt.
Waarom verschijnt een nieuw module in de switch als „unsupported“?
Bijna altijd een coderingsmismatch in plaats van een hardwarefout. De switch las pagina A0h, herkende de vendor of onderdeel-ID niet, en schakelde de poort uit. Bevestig het gevraagde coderingsprofiel tegen het switch-platform en de firmware voordat u aanneemt dat het module defect is.
Hoe weet ik of een linkprobleem van het module of van de glasvezel komt?
Lees eerst de diagnostiek. Nul ontvangen vermogen met normale biasstroom wijst op een gebroken of niet-verbonden pad. Laag maar niet-nul ontvangen vermogen wijst op verlies — vuile connectoren, scherpe bochten, te veel splices. Ontvangen vermogen boven het maximum van de ontvanger wijst op oversturing, wat om een attenuator vraagt. Biasstroom die omhoog drift met dalend uitgangsvermogen is het kenmerk van een verouderende laser.
Geeft een module met grotere reikwijdte altijd een betere link?
Nee. Reikwijdteklasse is een budget, geen garantie. Lange-reikwijdte-delen hebben hogere zendvermogen en strakkere ontvangerspecificaties, en op korte spans kunnen ze de ontvanger verzadigen. Pas de klasse aan de gemeten afstand aan, en verifieer dan het budget.
Stuur ons uw BOM — wij verzorgen de rest
Deel uw modellenlijst, doelsnelheden of afstanden. Onze engineers antwoorden met bijpassende artikelnummers, levertijd en prijs.

