archer@canjintech.com Пн–Пт 09:00–18:00 (GMT+8) Відповідь протягом 12 робочих годин
Українська
Запросити ціну Чат у WhatsApp
Поширені запитання
Головна/Поширені запитання

Поширені запитання

Питання щодо серій продуктів · З наших технічних статей

SFP

Яка різниця між SFP і SFP+?

SFP сягає максимум 2,5 Гбіт/с і зазвичай використовує лазери FP або DFB з приймачем PIN. SFP+ передає 10 Гбіт/с у тому самому фізичному розмірі та застосовує оптику з вищою лінійністю й жорсткішими електричними вимогами (SFF-8431). Вони мають однаковий клітинний відсік, тому порт SFP+ зазвичай приймає модуль SFP, але не навпаки.

Коли вибирати BiDi замість дуплексного SFP?

Вибирайте BiDi, коли обмеженням є кількість волокон — наприклад, одножильний абонентський кабель до віддаленої шафи або кільце доступу, де прокладання нового волокна дороге. Модулі BiDi потрібно застосовувати парами (1310/1550 з 1550/1310; 1490/1550 з 1550/1490), тому замовляйте їх парою A/B.

Чому модулі SFP на 40 км і 80 км дорожчі?

Більші відстані потребують вужчої ширини лінії лазера, вищої вихідної потужності та чутливішого приймача — зазвичай охолоджуваного DFB або EML з APD. Оптичний бюджет на ділянці 80 км також щільніший, тому модуль має тримати параметри в усьому діапазоні температур. Саме за це ви й платите: компоненти та випробування.

Чи можна використовувати CWDM SFP у лінії DWDM?

Ні. Канали CWDM рознесені на 20 нм (1270–1610 нм), канали DWDM — на 0,8 нм у смузі C, і ці дві сітки не збігаються. Змішування також виведе з ладу будь-який підсилювач EDFA, який розрахований на канальний інтервал DWDM.

Чи працюють ці модулі в комутаторах, що вимагають кодування виробника?

Так. Перед відвантаженням ми програмуємо EEPROM відповідно до профілю, якого очікує ваш хост — назва виробника, номер деталі та контрольна сума. Повідомте модель комутатора чи маршрутизатора на етапі котирування, і ми підлаштуємося; незапрограмовані універсальні модулі часто відхиляються закритими платформами.

Який термін постачання модулів SFP у великих обсягах?

Стандартні коди дальності зазвичай є на складі або постачаються за 2–3 тижні. Варіанти BiDi, CWDM та промислового температурного діапазону потребують 3–4 тижнів через лазер під конкретну довжину хвилі. Зразки для кваліфікації відправляються швидше — вкажіть ділянку та хост, і ми одразу підберемо правильний код.

SFP+

Чи сумісний 10G SFP+ з портом 1G SFP?

Механічно так, але більшість портів 10G не встановлюють з'єднання на 1 Гбіт/с. Деякі модулі SFP+ підтримують дводіапазонну роботу; перевірте даташит, перш ніж розраховувати на це. Для середовищ зі змішаними 1G/10G замовляйте деталі з явним дводіапазонним кодуванням.

SR чи LR — як визначитися для лінії в центрі обробки даних?

Виміряйте фактичний кабельний маршрут. До 300 м на OM3/OM4 вибирайте SR: дешевша оптика й дешевші конектори. Понад це, або там, де траса перетинає будівлі, використовуйте LR та одномодове волокно — модуль дорожчий, але волокно й бюджет втрат значно поблажливіші.

Що різниця ER і ZR означає на практиці?

ER покриває 40 км із бюджетом близько 11 дБ; ZR покриває 80 км із приблизно 22 дБ і використовує охолоджуваний EML з приймачем APD. На практиці ZR чутливіший до забруднених конекторів і якості зварювання, тому потребує чистішої лінії та коректного вимірювання втрат перед введенням в експлуатацію.

Чи є модулі SFP+ у промисловому температурному виконанні?

Так — коди SR і LR доступні у варіанті від −40 до +85 °C для зовнішніх шаф і неопалюваних приміщень. Промислові деталі мають ширший допуск керування зсувом лазера та випробовуються в усьому діапазоні, тому коштують дорожче за комерційну версію 0–70 °C.

Скільки каналів CWDM можна передавати однією парою волокон?

До 18 каналів у діапазоні 1270–1610 нм з інтервалом 20 нм, що дає 180 Гбіт/с на пару волокон при 10G на канал. Перед замовленням переконайтеся, що ваш мультиплексор покриває ту саму сітку — 8-канальні та 18-канальні мультиплексори не взаємозамінні.

Чи постачаєте ви модулі з кодуванням під конкретні марки комутаторів?

Так. Надішліть точну модель комутатора та покоління прошивки, і ми запрограмуємо відповідний профіль EEPROM та за можливості перевіримо його в тестовому шасі. Це дозволяє уникнути найпоширенішої проблеми розгортання: модуль електрично справний, але відхиляється на етапі ідентифікації через I²C.

SFP28

Чому 25G, а не 10G для нового підключення серверів?

Тому що 25G акуратно вписується в порти комутатора 100G: розгалуження 4×25G використовує той самий порт QSFP28, який інакше зайняв би один uplink 100G. Вартість на гігабіт у SFP28 близька до SFP+, а щільність портів комутатора зростає вчетверо порівняно з 10G.

Який кабель потрібен для розгалуження 4×25G?

Розгалужувальний DAC 100G QSFP28–4×SFP28 до 3 м або розгалужувальний AOC для довших трас. Комутатор має підтримувати конфігурацію розгалуження на цьому порту; перевірте профіль порту перед замовленням, бо деякі платформи постачаються з усіма портами в режимі 1×100G.

eSR — це справжній стандарт чи розширення виробника?

Extended SR (eSR) — це багатоджерельна угода для 300 м на OM3 замість 100 м стандартного SR. Він широко підтримується, але не входить до IEEE 802.3by, тому вказуйте його лише тоді, коли контролюєте обидва кінці лінії.

Який оптичний бюджет потрібен для 25G LR?

Приблизно 6,3 дБ на 10 км SMF, що залишає зручний запас на конектори та зварювання. Якщо ваша ділянка показує понад 8 дБ втрат, переходьте на код 25G ER, а не приймайте лінію на межі.

Чи працюють модулі SFP28 у відсіку SFP+?

Відсік той самий, але порт має підтримувати сигналізацію 25G. Порт SFP+ 10G не встановить з'єднання на 25G. Навпаки, порт SFP28 зазвичай приймає модуль 10G SFP+, що робить поетапне оновлення з 10G до 25G практичним.

Які вимоги до зворотних втрат для 25G SR?

25G SR зазвичай вимагає зворотних втрат ≥ 12 дБ на багатомодових конекторах, тобто APC не потрібен, але забруднені або дешеві конектори неприпустимі. Очищуйте й оглядайте кожен кінець перед введенням в експлуатацію — більшість збоїв лінії 25G SR під час монтажу пов'язані з конекторами, а не з модулем.

QSFP+

Чи виводиться 40G з обігу?

Для нових розгортань здебільшого так: 25G і 100G тепер покривають ті самі ролі з кращою економікою. Але встановлена база комутаторів 40G велика, і 40G залишається найдешевшим способом додати порти 4×10G до наявного шасі.

QSFP+ і QSFP28 — чи можна їх змішувати?

Той самий відсік, різна швидкість лінії: 10G на лінію в QSFP+, 25G на лінію в QSFP28. Порт QSFP28 зазвичай приймає модуль QSFP+ на 40G, але порт QSFP+ не може працювати з модулем QSFP28 на 100G.

Що таке CSR4 і коли він потрібен?

CSR4 — це код 40G на 300 м по OM3 з електрично подібною, але оптично розширеною сигналізацією. Він корисний у великих залах, де 100 м у SR4 вже на межі; поза цим випадком стандартний SR4 дешевший і ширше доступний.

Чи може лінія 40G LR4 сягнути далі 10 км?

Надійно — ні. LR4 використовує чотири довжини хвилі CWDM близько 1310 нм без компенсації дисперсії; після 10 км штраф швидко зростає. Для довших ділянок використовуйте 100G когерентний або систему транспорту DWDM, а не переганяйте LR4 за межі специфікації.

Як розділити порт 40G на 4×10G?

Використайте розгалужувальний DAC або AOC QSFP+–4×SFP+ і ввімкніть режим розгалуження на порту комутатора. Обидва кінці мають узгодити відображення ліній — більшість платформ дотримується порядку ліній QSFP MSA, але підтвердьте це, перш ніж затверджувати кабельний план.

Чи потребують модулі 40G кодування для кожного виробника комутаторів?

Багато платформ 40G справді перевіряють поля ідентифікатора виробника та номера деталі. Ми програмуємо профілі EEPROM під конкретного виробника на запит і зберігаємо запис кодування разом із відправленням, щоб наступна партія відповідала першій.

QSFP28

CWDM4 чи LR4 для лінії на 2 км?

На 2 км правильною відповіддю є CWDM4: він використовує ті самі чотири довжини хвилі, що й LR4, але з нижчою вихідною потужністю та меншим бюджетом, тому коштує дешевше. Вибирайте LR4, коли ділянка справді 10 км або коли потрібен один номер деталі для різних класів дальності.

Яка різниця між SR4 і eSR4?

SR4 — це 100 м на OM4 (70 м на OM3). eSR4 розширює це до 300 м на OM3/OM4 завдяки щільнішій оптичній конструкції. Для нових інсталяцій з OM4 стандартного SR4 достатньо; eSR4 важливий у старіших кампусах, де переважає OM3.

Чи нагріваються модулі 100G і яке охолодження потрібне?

Типова розсіювана потужність QSFP28 — 3,5–4,5 Вт, а порти 100G зазвичай розташовані щільно, тому повітряний потік важливіший за потужність окремого модуля. Тримайте заглушки комутатора встановленими і ніколи не експлуатуйте плату високої щільності без вентиляторів або фільтрів.

Чи можна використати порт 100G QSFP28 як 4×25G?

Так, на більшості платформ, за допомогою розгалужувального DAC або AOC QSFP28–4×SFP28 з портом, налаштованим на розгалуження. Це стандартний спосіб підключення серверів 25G до комутатора leaf 100G.

Що таке 4WDM-10 і чому його вибирають?

4WDM-10 — це код 100G на 10 км у промисловому температурному виконанні зі скороченим набором довжин хвилі, створений для зовнішніх і неопалюваних середовищ. Він обмінює частину бюджету на рейтинг −40 до +85 °C, тому використовуйте його лише там, де обмеженням є температура.

Чому та сама лінія 100G працює в лабораторії, але відмовляє в стійці?

Зазвичай через втрати й чистоту: траса в стійці додає патч-панелі, більше конекторів і щільніші радіуси вигину. Виміряйте кожну ділянку від краю до краю рефлектометром OTDR або джерелом світла перед введенням в експлуатацію та очищуйте кожен конектор — лінії 100G PAM4 деградують значно раніше за лінії 10G при тому самому забрудненні.

QSFP-DD

QSFP-DD чи OSFP для 400G?

QSFP-DD зберігає ту саму ширину, що й QSFP28, тому відповідає наявній щільності портів і є безпечнішим вибором для оновлення з боку комутатора. OSFP трохи більший і має більший тепловий запас, що важливо при вищій розсіюваній потужності. Ці два варіанти механічно не взаємозамінні.

Що означає DR4 і який конектор використовується?

DR4 — це 400G на 500 м паралельного одномодового волокна, з вісьмома волокнами (чотири TX, чотири RX) на 1311 нм і конектором MPO-12 APC. З відповідним розгалужувальним кабелем він зазвичай ділиться на лінії 2×200G або 4×100G DR.

Скільки енергії споживає модуль 400G?

Коди FR4/LR4 зазвичай споживають 9–12 Вт; DR4 з ретаймерами може сягати 12–14 Вт. На 32-портовій платі це кілька сотень ват, тому підтвердьте бюджет живлення й охолодження шасі, а не розраховуйте лише за даташитом модуля.

Чи працює 400G QSFP-DD у порту з підтримкою 100G?

Ні. QSFP-DD має додатковий ряд контактів і потребує підтримки хоста для 8-лінійної сигналізації PAM4. Деякі порти QSFP-DD працюють з модулями QSFP28 на 100G, але навпаки — ні.

Чи потрібен FEC для ліній 400G?

Так — лінії 400G PAM4 покладаються на FEC RS(544,514) і без нього не досягнуть цільового BER. Нижчі режими FEC зазвичай не відповідають вимогам стандарту до BER до застосування FEC, тому не вимикайте FEC заради зменшення затримки, не вимірявши результат.

На якому волокні варто стандартизуватися для 400G?

Для DR4 — одномодове з магістралями MPO-12 APC, зберігаючи однакову полярність по всій інсталяції. Для FR4/LR4 достатньо дуплексного LC одномодового. Змішування обладнання MPO-8 і MPO-12 посеред проєкту — найпоширеніша причина переробок на 400G.

AOC

Що таке AOC (активний оптичний кабель)?

AOC — це фабрично terminated збірка оптоволокна з торцями типу трансивера. Понад ~5 м він переважає мідний DAC за рівнем помилок і споживання; типово 10G–100G, 1–100 м.

AOC чи DAC для з'єднань у стійці?

До ~3–5 м дешевший DAC. Далі DAC стає товстим і жорстким, а AOC лишається тонким і сягає 100 м — для 10–30 м зазвичай обирають AOC.

Чи може AOC замінити два трансивери та патч-корд?

Функціонально так — лазери й приймачі вбудовані в торці, без втрат на конекторах. Збірку не ремонтують у полі; тримайте запасні.

Які швидкості та формфактори охоплює лінійка AOC?

Від 10G SFP+ до 100G QSFP28, включно з 40G QSFP+ та розгалуженнями 4x; кожен кабель проходить тест на помилки перед відвантаженням.

EPON

Що таке EPON і де він застосовується?

EPON — це Ethernet PON за IEEE 802.3ah: симетричні 1,25 Гбіт/с по дереву з спліттерами, широко застосовується для FTTH в Азії та в кампусних мережах.

Чи можуть EPON і GPON спільно використовувати одну ODN?

Пасивна частина — спліттери й волокно — спільна. Робота на одному порту потребує WDM1r, інакше використовуйте окремі порти.

Які оптичні модулі OLT/ONU для EPON ви пропонуєте?

SFP OLT та ONU 1,25G/2,5G з роз'ємом SC/UPC, клас 20 км, бюджети PR/PO під поділ 1:32.

Як перевірити, чи ONU працює з моїм OLT?

Зареєструйте ONU через MPCP discovery, запустіть трафік в обох напрямах і перевірте DDM; ми заздалегідь кодуємо EEPROM під поширені платформи OLT.

XGPON

XGPON проти XGS-PON — у чому різниця?

XGPON (G.987) дає 2,5G асиметрично; XGS-PON (G.9807.1) — 10G симетрично. Обидва використовують 1577/1270 нм; співіснування з GPON — через combo-фільтр.

Чи треба міняти спліттери при переході на 10G PON?

Зазвичай ні — спліттери B+/C+ не залежать від довжини хвилі. Змінюються порт OLT і ONU; якщо GPON працює далі, додається фільтр співіснування.

Яку дальність підтримують ваші модулі XGPON/XGS-PON?

Клас 20 км із бюджетами PR30/PR40, SFP OLT та ONU, роз'єми SC/UPC або SFF, є промислові ONU.

Чи може один порт OLT обслуговувати GPON і XGS-PON одночасно?

Так — модулем OLT combo (WDM) або зовнішнім фільтром співіснування: одна ODN, розділені діапазони хвиль.

Copper SFP

Як далеко працює мідний SFP 1000BASE-T?

Стандартна розводка Cat5e/Cat6 — до 100 м, як у звичайному порту RJ45: модуль просто перетворює клітинку SFP на мідний порт.

Чи споживає мідний SFP більше енергії, ніж оптичний модуль?

Так, зазвичай близько 1–1,5 Вт, адже PHY працює з міддю; при кількох активних мідних портах комутатор може знижувати потужність сусідніх клітинок.

Чи сумісні мідні SFP 2,5G/5G/10G зі старими швидкостями?

Більшість NBASE-T/10GBASE-T автоматично узгоджують 100M–10G, але звірте зі списком сумісності комутатора — не кожна клітинка підтримує швидші PHY.

Коли мідь краща за оптику?

Короткі внутрішні лінії до 100 м, де вже є Cat6, потрібні пристрої з PoE або вирішує ціна — відеоспостереження, аплинки Wi-Fi точок, офісний доступ.

800G OSFP

Чому OSFP, а не QSFP-DD для 800G?

OSFP вищий і має більшу верхню поверхню, тому ефективніше відводить тепло при 12–16 Вт на модуль. Він також став бажаним форм-фактором для AI-фабрик. QSFP-DD800 існує, але високощільні розгортання 800G майже одностайно стандартизуються на OSFP.

Яка різниця між SR8, DR8 і 2×FR4?

SR8 — це VCSEL 850 нм по багатомодовому волокну, 60 м на OM3 і 100 м на OM4, з конекторами MPO. DR8 — 1310 нм паралельно одномодовим до 500 м, подвійний MPO-12. 2×FR4 використовує дві пари CWDM дуплексного LC до 2 км. Вирішують дальність і тип волокна, а не ціна.

Скільки енергії та охолодження потребує модуль 800G?

Закладіть 12 Вт для SR8 і до 16 Вт для DR8/2×FR4. На 32-портовій платі 800G це приблизно 400–500 Вт лише на оптику, тому повітряний потік комутатора, конструкція радіатора та живлення стійки мають плануватися разом — а не додаватися потім.

Чи можна розділити порт 800G на 2×400G?

Так, на платформах, що підтримують розгалуження, зазвичай модулем типу 2×DR4 або 2×FR4, що живить дві лінії 400G нижче. Підтвердьте, що комутатор підтримує саме цей режим розгалуження і що обидва кінці використовують сумісні налаштування FEC.

Чи вимагає 800G FEC?

Так. 800G PAM4 покладається на FEC RS(544,514), і лінія не досягне цільового BER без нього. Обидва кінці мають використовувати однакове налаштування FEC; невідповідність проявляється як лінія, що тренується, але ніколи не піднімається чисто.

Чи сумісний 800G OSFP з портами 400G OSFP?

Механічно відсік належить до тієї самої родини, але порт має підтримувати 8×100G PAM4 і керування CMIS 5.0. Багато портів 400G OSFP приймають лише модулі 400G. Перевірте матрицю підтримки трансиверів комутатора перед замовленням.

1.6T OSFP

Що таке OSFP224 і чим він відрізняється від OSFP?

OSFP224 — це варіант, специфікований для сигналізації 224 Гбіт/с на лінію, з переробленим конектором і платою paddle для вищої швидкості лінії. Стандартні модулі 1.6T відповідають йому; звичайний порт 400G/800G OSFP їх не запустить.

Чому 1.6T особливо важливий для AI-кластерів?

Тому що пропускна здатність scale-out на кожен GPU має встигати за обчислювальною потужністю. Фабрики XDR працюють на 800G на порт і використовують двопортові відсіки, тому один модуль 1.6T з двома портами може обслужити дві кінцеві точки 800G — це вдвічі зменшує кількість модулів і кабелів у рівні spine.

Який бюджет потужності для оптики 1.6T?

Плануйте 25–26 Вт на модуль для кодів 2×FR4/2×LR4. Порівняно з 800G на 12–16 Вт це змінює розподіл живлення в стійці та вимоги до охолодження. Деякі виробники заявляють менше 25 Вт із конструкціями LPO або linear-drive, але запас на пасивне охолодження все одно треба закладати в проєкт.

Який FEC і швидкість лінії використовує 1.6T?

224 Гбіт/с PAM4 на лінію з FEC RS(544,514), згідно з IEEE 802.3dj та електричними інтерфейсами OIF CEI-224G. CMIS 5.2 є базою керування, і обидва кінці мають працювати з однаковими профілями FEC і модуляції.

Чи можна розгортати модулі 1.6T на нинішніх комутаторах 800G?

Лише якщо комутатор підтримує роботу 1.6T на відсік — зазвичай це найновіше покоління з serdes 224G. Більшість сучасних платформ 800G працюють по 800G на відсік і не приймають модуль 1.6T. Перевірте можливості швидкості портів комутатора перед проєктуванням специфікації.

На якому типі волокна варто стандартизуватися для 1.6T?

Одномодове з високоякісним MPO-12 APC для ліній 2×DR4 до 500 м і дуплексне LC одномодове для 2×FR4/2×LR4. Оскільки швидкість на лінію становить 224G, чистота конекторів і якість полірування важливіші, ніж на нижчих швидкостях — вказуйте APC і оглядайте кожен кінець.

400ZR / ZR+ Coherent

Яка різниця між 400ZR і 400ZR+?

400ZR — це угода про впровадження OIF: 400G DP-16QAM, 80 км з підсиленням, один фіксований код застосування. 400ZR+ відповідає MSA OpenZR+ і додає лінійні швидкості 100G/200G/300G, більшу дальність і більше варіантів FEC. Якщо ваші ділянки різняться, ZR+ дає один номер деталі для всіх.

Наскільки далеко насправді сягає лінія 400ZR?

OIF визначає 80 км з підсиленням і приблизно 40 км без підсилення; у реальних розгортаннях часто досягають 120 км із ZR+ та достатнім OSNR. Обмеженням є OSNR і дисперсія, а не сама довжина волокна — виміряйте ділянку, перш ніж припускати відстань.

Чи потрібен транпондер або мукспондер із 400ZR?

Для звичайного клієнта 400GbE — ні: модуль приймає 400GbE на клієнтському боці та виставляє когерентну довжину хвилі 400G на лінійному. Вам усе одно потрібен мультиплексор DWDM і, для ділянок за межами безпідсилювальної дальності, лінійна система EDFA.

Чому когерентний модуль споживає 20 Вт і більше?

Тому що DSP, який виконує когерентне детектування та еквалайзацію, є основним споживачем — значно більшим за лазер. Коди 400ZR зазвичай працюють на 18–23 Вт, а версії ZR+ підвищеної потужності — до приблизно 23,5 Вт. Саме тому кількість когерентних портів часто обмежують на плату.

У чому перевага перестроюваності в смузі C?

Один номер деталі покриває всю смугу C (1528,77–1566,52 нм) на сітках 50/75/100 ГГц, тож ви тримаєте один SKU замість десятків деталей із фіксованою довжиною хвилі, і можете перенастроїти лінію на інший канал під час обслуговування без заміни обладнання.

Чи сумісний 400ZR з моєю наявною лінійною системою DWDM?

Сумісність залежить від сітки, OSNR і типу підсилювача, а не лише від модуля. Відкриті лінійні системи, створені для OpenZR+, зазвичай взаємодіють; закриті системи виробників можуть вимагати їхньої власної кодованої оптики. Надішліть деталі вашої лінійної системи, і ми підтвердимо перед вашим рішенням.

TOSA

Що входить до TOSA?

Лазерний діод (FP/DFB або EML), інтерфейс драйвера та оптична розв'язка в одному корпусі — передавальний рушій оптичного модуля.

TOSA з ізолятором чи без?

Ізолятор потрібен там, де ймовірні зворотні відбиття: довгі лінії, конектори поруч із модулем, швидкісні DFB-лінки; на коротких чистих лініях можна заощадити.

Які типи корпусів ви пропонуєте?

TO-46/TO-56 та коаксіальні з пігтейлом, від 2,5G FP до 25G DFB/EML, включно з довжинами хвиль 5G fronthaul (1275/1330 нм).

Чи можете поставити TOSA в комплекті з моєю ROSA?

Так — довжина хвилі, бюджет потужності та корпус узгоджуються по всій лінійці TOSA/ROSA/BOSA, з даташитами та зразками до серії.

ROSA

Що всередині ROSA?

Фотодіод (PIN — швидкість і ціна, APD — чутливість) плюс TIA в одному корпусі: приймальний рушій оптичного модуля.

PIN чи APD для моєї лінії?

PIN закриває короткі та міські лінії дешевше; APD додає 8–12 дБ чутливості для 40 км+ і приймачів ONU GPON B+/C+.

Які швидкості підтримують ваші ROSA?

Від 155 Мбіт/с до 25 Гбіт/с: 2,5G/10G PIN-TIA для доступу та метро, 25G PIN-TIA для SFP28, варіанти APD-TIA для дальніх ліній.

ROSA бувають із пігтейлом чи в роз'ємному виконанні?

І ті, й інші: пігтейл — для впайки в модульний рушій, роз'єми SC/FC/LC — для замінних у полі конструкцій.

BOSA

Що об'єднує BOSA?

BOSA поєднує передавальний (TOSA) і приймальний (ROSA) тракти в одному двоспрямованому субблоці, тож двигуну ONU чи OLT потрібен один оптичний компонент на обидва напрямки.

Чому BOSA з пігтейлом, а не з роз'ємом?

Пігтейл зварюється з абонентським волокном або WDM-фільтром усередині ONU, що знижує вносимі втрати й собівартість у серії.

Які довжини хвиль використовують ваші PON BOSA?

Стандартні пари — 1490/1310 нм для GPON/EPON і 1577/1270 нм для XGS-PON — відповідно до вбудованого фільтра.

Чи постачаєте BOSA з вбудованим ізолятором або WDM-фільтром?

Так — доступні ізолятор для захисту лазера та вбудований фільтр 1310/1490 (або 1270/1577), щоб ONU не потребував зовнішнього диплексера.

TO 46

Для чого використовується корпус TO-46?

Це металевий корпус із прозорим або лінзовим вікном для фотодіодів і частини лазерів — звичний у складаннях ROSA та передавачах 155M–2,5G.

TO-46 чи TO-56 — як вибрати?

Більший TO-56 вміщає більші лінзи й потужніші лазери (клас 10G DFB); TO-46 підходить для фотодіодів і компактних передавачів класу 2,5G. Орієнтуйтеся на свій BOM.

Чи тестуються ваші фотодіоди TO-46 з TIA?

Так — можемо постачати узгоджені пари PD+TIA з даними чутливості, темного струму й часу переходу, щоб складання ROSA починалося з перевірених деталей.

Чи підтримуєте індивідуальні довжини хвиль або вікна?

Так — матеріал вікна, тип лінзи й діапазон довжин хвиль налаштовуються; діє MOQ, зразки перед серією.

TO 56

Які лазери підходять до корпусу TO-56?

Лазерні діоди FP і DFB від 2,5G до 10G — 1310 нм для одномодових ліній і 850 нм для багатомодових — з пігтейлом або роз'ємом.

TOSA TO-56 з ізолятором чи без?

Ізольовані версії захищають лазер на довгих лініях або при великій кількості конекторів; для коротких ліній на платі неізольована збірка економить вартість і місце.

Яка функція моніторингу доступна?

Опційний моніторний фотодіод задньої грані відстежує потужність лазера й сумісний із типовими контурами керування драйвера/МК.

Чи можете підібрати TO-56 TOSA до нашої конструкції модуля?

Так — надішліть посадкові розміри, струм драйвера й цільову дальність; ми повернемо узгоджений даташит і зразки за кілька днів.

Даташити оптичних модулів: шість чисел, від яких залежить лінк

Чому два постачальники вказують різну чутливість приймача для одного й того ж 400G DR4?

Бо щонайменше чотири величини звуть «чутливістю»: середня приймана потужність, OMA outer, стресова чутливість із закриттям ока, іноді ще типове значення за кімнатної температури. У таблицях стандарту 400GBASE-DR4 вони дорівнюють −5,9, −4,4 і −1,9 дБм. Порівнюйте лише подібне з подібним.

Менш від’ємна чутливість означає гірший модуль?

Не обов’язково — це може бути суворіше визначення. Модуль, заявлений на −3,9 дБм у стресових умовах, може перевершити заявлений на −5,9 дБм без умов. Число зіставне лише в межах одного визначення й однієї цілі BER.

Який TDECQ приймати: стеля 3,4 дБ чи жорсткіше?

3,4 дБ — стеля відповідності для більшості дистанцій 400G/800G, а не ціль. Великі хмарні закупівельники вписують 1,4 дБ у власні специфікації невипадково: запас у передавача — це запас на пусконалагодженні, коли система брудніша за креслення. Для портів AI-фабрики, яким не можна блимати, розумна вимога — 2 дБ і краще.

Мій лінк 400G показує +2 дБм прийманої потужності й усе одно лічить помилки. Як так?

Імовірно, поруч зі стелею overload, а не чутливості. На 400G +2 дБм може бути менш ніж за 2 дБ від ліміту +4 дБм, а проблемний конектор додає джитер, який ніколи не проявляється як затухання. Перевірте overload, рефлектанс і стан торців, перш ніж міняти модулі.

Чи можна поставити CWDM4 там, де в проєкті написано 1310 нм?

Тільки якщо збігається план каналів. CWDM4 і LR4 випромінюють чотири канали між 1271 і 1331 нм; DR4 випромінює один на 1304,5–1317,5 нм. Це два різні оптичні інтерфейси, обидва описувані як «близько 1310 нм» — змішані через мультиплексор або спліттер, вони дають лінки, які загоряються, але не пропускають трафік.

Які числа вимагати в RFQ, щоб чесно порівняти постачальників?

Найгіршу потужність передачі в OMA з указаним лімітом TDECQ, чутливість у тій самій величині за 2,4 × 10⁻⁴, стресову чутливість, пороги overload і пошкодження, вікно довжини хвилі на канал, діапазон температури корпусу — плюс розподіл TDECQ за партією. З цими сімома клітинками ви самі перерахуєте бюджет будь-якого постачальника — і це ж найшвидший спосіб знайти таблицю, яка не сходиться.

Що таке SFP-модуль? Повний посібник з портів SFP

Чи можна вставити 1G SFP-модуль у порт 10G SFP+?

Зазвичай так. Більшість портів SFP+ і SFP28 домовляються вниз і запустять 1G-модуль на 1G, якщо конфігурація порта це дозволяє. Зворотне ніколи не працює: кейдж лише на 1G має SerDes, зафіксований на 1.25 Гбод, і не може нести 10G-сигнал.

Модулі SFP, SFP+ і SFP28 фізично взаємозамінні?

Вони мають спільний корпус і 20-контактний роз'єм, тому встають в один і той самий отвір. Електрично вони не взаємозамінні. Порт хоста має підтримувати швидкість модуля, а кейдж має бути розрахований на цілісність сигналу та тепло, які породжує ця швидкість.

У чому різниця між портом SFP і портом RJ45?

Порт SFP — це кейдж, що приймає знімний модуль і тому підтримує оптоволокно (або мідь через SFP 1000BASE-T). Порт RJ45 має гніздо, вбудоване в корпус, і обмежений витою парою на швидкості, яку підтримує PHY.

Чому новий модуль відображається в коммутаторі як «несупортний»?

Майже завжди це незбіг кодування, а не апаратна несправність. Коммутатор прочитав сторінку A0h, не розпізнав вендора або ідентифікатор деталі й вимкнув порт. Звірте запитаний профіль кодування з платформою коммутатора та прошивкою, перш ніж вважати модуль несправним.

Як зрозуміти, у модулі проблема чи у волокні?

Спершу читайте діагностику. Нульова прийнята потужність за нормального струму зміщення вказує на обрив або знеструмлений шлях. Низька, але ненульова прийнята потужність вказує на втрати — брудні роз'єми, круті вигини, надто багато зварювань. Прийнята потужність вище максимуму приймача вказує на перевантаження, для чого потрібен атенюатор. Струм зміщення, що повзе вгору за падаючої вихідної потужності, — ознака старіючого лазера.

Чи дає модуль більшої дальності завжди кращу лінію?

Ні. Клас дальності — це бюджет, а не гарантія. Деталі великої дальності мають вищу потужність випромінювання та жорсткіші характеристики приймача, і на коротких прольотах вони можуть наситити приймач. Підбирайте клас під виміряну відстань, а тоді перевіряйте бюджет.

Надішліть нам BOM — решту ми прорахуємо

Надішліть список моделей, цільові швидкості чи відстані. Наші інженери відповідять підібраними партномерами, термінами та ціною.